Skip to content

Vakaro lyrika [011]: Tu gali rašyti!

rugpjūčio 14, 2015

lyrika_011

Jau trečią dieną sėdžiu prie atversto elektroninio balto lapo ir nieko jame negaliu parašyti. O sakė man visi – rašyk; tu gali; gerai rašai; bene poetas būsi ir pan.

Pamenu, dar mokyklos laikais, ėjau į papildomus lietuvių kalbos mokymus. Ėjau ir į matematikos, bet su matematika sekėsi žymiai prasčiau nei su lietuvių kalba – gal dėl to, kad matematikos korepetitorė buvo labai jau simpatiška garbanė ir dar studentė. Supraskit, per daug žiūrėjau į jos krūtinę nei galvojau apie skaičius. Och tos hormonų audros! Taigi, apie lietuvių kalbą. Lietuvių kalbos mokė pagyvenusi moteris. Rašėm diktantus, analizavom, mokėmės kirčiavimo ir tikrai sunkiai dirbom (vartoju mes, nes su manim buvo sunku ne tik korepetitorei, bet ir man pačiam su savim). Per erzelį, pykčius ir pykčio tylą, bei aišku, pasitaikiusias ašaras – dirbau. Dirbau sunkiai perlipdamas save, savo nenorą mokytis ir išmokti. Jos mokyme nebuvo kada galvoti apie kitus dalykus, kaip kad su matematika, nei lietuvių kalba. Prisipažinsiu – išmokau. Ačiū jai!

Kai jums sako, kad jūs galite rašyti, kad būtinai reikia parašyti knygą, ir ne tik reikia, bet ir galite; kad visas rašymo procesas eisis kaip sviestu patepta; ir kad rašymas – tai malonumas be didesnių pastangų – siųskite juos visus į vieną tašką. Prieš tai būtinai jiems padėkokite, kad jie jumis tiki – to prireiks, jei susiruošite rašyti.

Taigi, kas yra rašymas? – Darbas, sunkus darbas ir sunkus darbas su malonumu.

Nu va, parašiau. Belieka, pirmu asmeniu parašytą tekstą pakeisti trečiuoju ir bus istorija ne apie mane.

Reklama

From → [Ne]Formatas

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: