Praleisti ir eiti į turinį

Tylus penktadienis

31 kovo, 2011

Jis prabudo su rūbais kitam kambary nei kur įprastai miega. Atsisėdo ant lovos. Apsižvalgė. Pasižiūrėjo į laikrodį – 12val. Kiek akys matė, neatsikėlęs nuo lovos pasižiūrėjo pro langą. Matėsi daugiau dangaus ir truputis daugiaaukščių paskutinių aukštų langų. Dangus giedras ir melsvas. Šviesus. Saulė, rodėsi, taip smagiai rytinėjosi dangumi.

Nuo stalo pasiėmė plaukų gumą, susirišo plaukus. Gan kvadratiškai atsikėlė nuo lovos ir nuėjo nusišlapinti. [Visi taip daro]. Po to nuėjo į vonią. Nepažvelgęs į veidrodį nusiplovė rankas. Užsukęs vandens čiaupą, pakėlė sunkią galvą, prisimerkęs nuo ryškios šviesos žvilgtelėjo į save veidrodyje. Veidas pabalęs, akys mieguistos. Dar kartą atsuko vandens čiaupą ir nusiprausė veidą. Šilta srovė neatgaivino, o šalto  vandens nesinorėjo.

Nuėjęs į virtuvę pripildė mažą  indelį vandens, uždegė dujinę viryklę. Pasiėmė tuščią puodelį, įsidėjo arbatos pakelį ir vieną su puse cukraus šaukštelį. Priėjo prie lango, atitraukė užuolaidas ir pažvelgė pro jį. Po kurio laiko stebėdamas aplinką pagalvojo, – lauke toks gražus oras. Ir dangus melsvas, ir saulė šviečia, ir nieko lauke nematyt. Net balkonuose žmonių nesimato. Turėtų būti judėjimas, garsai, vėjas. Tylu. Norisi sakyti rytas, bet jau pietų metas. Tikrai, tylu. Jo ausys neužčiuopė garso lauke. Namie tylu. Net paukščiai narvelyje tylūs. O vėjas. Kur vėjas? Šiandien jis buvo tylus sau ir koks tylus buvo penktadienis.

Ausų būgneliai pradėjo tvinksėti, kažkas pradėjo ošti. Galvos sunkumas niekur neišnyko. Kvadratiniai judesiai, jie švelnėjo. Jis iš toli išgirdo verdantį vandens indelį. Važiuojanti mašina keliu, ji suūžė. Iš toli atsklido vėjo šnaresys palangių kampais. Paukščiai narvelyje sučiulbėjo kartą. Kaimynai kažkur trinktelėjo. Iš tolumos ausis pripildė gyvenimo garsai. Toks keistas jausmas, tas tylus penktadienis.

From → [Į]Kvėpavimai

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: