Skip to content

Fluxus sąsajos ir reikšmė fotografijoje

kovo 30, 2011

Foto: Gediminas B.

Kovo 29 diena buvo pilna meno. Fotografijos klubas „Šiauliai“ surengė jau penktąjį seminarą „Fluxus sąsajos ir reikšmė fotografijoje“. Seminarą vedė Ieva Ripinskytė, viena iš foto klubo narių. Kaip pradžioje Ieva prisipažino, jai patinka fluxus meno sritis, todėl apie tai ir kalba. Be to, ji tai susiejo ir su fotografija.

Į paskaitą – seminarą susirinko apie 20 žmonių. Didesnė dalis buvo foto klubo narių, kiti – Ievos klasiokai ar draugai. Savo pranešime Ieva apžvelgė, kas tai yra fluxus, kas šios meno srovės sumanytojas. Pirmasis meno judėjimui pagrindą davė lietuvių kilmės menininkas Jurgis Mačiūnas. 1961 metais „AG“ galerijoje surengtas pirmasis fluxus judėjimo renginys Niujorke.

Taip pat Ieva glaustai supažindina su tuo, kokias meno rūšis apima fluxus judėjimas. Kaip teigia Ieva, fluxus judėjimas reiškėsi vizualinių menų ir muzikos, taip pat literatūros, miestų planavimo, architektūros ir dizaino srityse, taip pat teatras/meninis skaitymas, kitaip vadinamas slam`u. „Slam“ (angl. – trenkimas, trankymas; šnekamojoje kalboje griežta kritika) poezija tampa bet kuris literatūros žanras (eilėraštis, proza ir pan.), kuris yra skaitomas prieš auditoriją pagal „Slam“ poezijos varžybų taisykles.

Fluxus sekėjai buvo pasaulyje žymūs veikėjai, tokie kaip Yoko Ono, John Lennon, Jonas Mekas.

Fluxus reikšmė: menininkais gali būti visi žmonės. Fluxus reikšmė fotografijoje: jei fotografija būtų žaidimas, ji būtų fluxus. Taip pat fotografija (kaip menas) NEGALI turėti ribų.

Paskaitos viduryje, Ieva paprašė visų susirinkusiųjų užsimerkti ir tyliai pabūti. Kaip aiškino po minutės Ieva, jūs ką tik sudalyvavote veiksme ir skirtingai reagavote į tai: vieni beveik susijuokė, kiti buvo ramūs, kiti tylūs.

 

Mano fluxus

Fluxus judėjimas „siekęs atsitiktinumo, nuotykio, atmetęs heroizmą ir su menu siejamą verslą.“ Plačiau apie fluxus, bet nelabai konkrečiai galite pasiskaityti lietuviškoje wikipedijoje, o išsamiau informaciją pateikia angliškoji wikipedija.

Pabaigai išraiškingas savo žodžiais „slam“ poezijos konkurso video @fluxus ministerija

Reklama

From → [Ne]Formatas

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: