Skip to content

DABARTIZMAS apraiškos

kovo 1, 2011

Pradėjau stebėti DABARTIZMO apraiškas. Milk Agency (galbūt) kampanija, kuri sulaukia vis daugiau dėmesio ir like`ų feisbuko sistemoje.  Taip pat pasidalinti dabartizmu galima ir twitter.com sistemoje (kol kas negaliu rasti skaičiaus kiek šia nuoroda pasidalino). Niekas nežino, niekas nenumano, tik visi spėlioja.  Kuo visą tai pasibaigs, artimiausiu metu sužinosim 🙂

Kol kas pateiksiu tik statistinius duomenis iš feisbuko ir kelis faktus apie dabartizmo apraiškas:

[2011-02-28, 23:17] – dabartizmo nuoroda pasidalino 1817 vartotojai.

[2011-03-01, 22:22] –  dabartizmo nuoroda pasidalino 3228 vartotojai]. (Skaičius pastoviai auga)

[2011-03-01] – per dieną mano bloge apsilankė 157 195 (per parą) vartotojai ir 92 131 kartą peržiūrėjo įrašą Kas tas DABARTIZMAS? ieškodami raktinių žodžių dabartizmas, dabartistai, milk agency ir kt.

[2011-03-01] – facebook.com sistemoje sukurtas dabartizmas fan puslapis, kuris savaime suprantama nėra kampanijos kūrinys (prisijungusių 7 žmonės).

Šiai kampanijai pasirinktas senas Japonų žaislas, gamintas tarp 1950 – tųjų  ir 1960 – tųjų, pavadinimu Musical Jolly Chimp [daugiau info wikipedijoje].

Šis žaislas dažnai naudojamas filmuose (tiek siaubo, tiek fantastiniuose). Sukelia įtampos jausmą ir turintis hipnotizuojantį poveikį.

[2011-03-02, 14:48] – dabartizmo nuoroda pasidalino 3667 vartotojai.

[2011-03-02] prie dabartizmas fan puslapio feisbuke prisijungė 21 žmogus ir 7 žmonės nuo 03-01 dienos.

Laukiu kampanijos pabaigos ir skaičių 😉

[2011-03-03, 18:23] – dabartizmo nuoroda pasidalino 4639 vartotojai.

[2011-03-03] prie dabartizmas fan puslapio feisbuke prisijungė 35 žmonės. Kokio tikslo jie siekia, irgi neaišku. Visai tikėtina, kad šis puslapis sukurtas paplitus DABARTIZMO reklamai ir sulaukus didelio dėmesio pasidalinus dabartizmas.lt nuoroda feisbuke bei twiteryje.

Šaltiniai sako, kad ši kampanija sukurta Milk Agency, tačiau užsakovai ne jie. Vieni sako, kad tai Ežys reklamos kampanija, kiti sako, kad tai “DEBILIZMAS“. Ši kampanija man asmeniškai nuostabi. Ji sulaukia grįžtamojo dėmesio, vartotojai dalinasi dabartizmas nuoroda, kuriami blogų įrašai. Tik klausimas, ar ši efektyvi, pritraukianti dėmesį kampanija sulauks tokio pat grįžtamojo ryšio, kai sulauksim galutinio produkto? Ar pasieks tai tikslinę grupę?

[2011-03-04, 13:23] – dabartizmo nuoroda pasidalino 5033 5441 (per parą) vartotojai.

Naujausia naujiena, puslapis dabartizmas.lt pagaliau įgavo pavidalą ir tapo EŽYS reklama (pirmieji komentarai dabartizmo tema buvo teisingi: vartotojas praeivis pastebėjo, kad tai Ežys reklama, o mano pastebėjimu, kad turėsime būti MOKŪS).

O puslapis gan interaktyvus: galima tapti dabartistu į laukelį įrašius savo vardą ir pavardę (tapau 10 – uoju dabartistu). Bet po to tapau ir vėl dabartistu kaip bandymas bandymauskas ir testas testauskas (skaičius dabartistų didėja ir man nepraneša, kad JAU ESU tapęs dabartistu, o toliau rašo, kad tapau dabartistu). Laukelis betikslis. Taip pat galima puslapio nuoroda pasidalinti feisbuke. Faktas, kad tie, kurie pasinaudojo šia galimybe ir patalpino nuorodą ant sienos anksčiau, kiti vartotojai jos jau pamatyt nesugebės, nes nuoroda bus pasislėpusi dabartinės dienos sraute. O tai reiškia, kad pasidalinimo nuoroda skaičių reiktų skaičiuoti nuo puslapio pavidalo įgijimo kaip Ežys reklama (o tai reiškia, kad ne visi bus susidomėję beždžionėle ir antrą kartą nespaus ant reklamos baneriuose: kompanija prarado dalį klientų).

Taigi, kas toliau. Gali išrėkti dabartizmą ir netgi leisti savo šūkį naudoti reklamoje (kuo ir pasinaudojau, jeigu tik mano šūkis, kaip spėju, bus tinkamas). Taip pat galima šūkį like`inti, kuris gražioj formoj atsiranda ant Tavo feisbuko sienos.

O daugiau nieko ypatingo, išskyrus tai, kad kampanija buvo super, tačiau galutinis produktas šiek tiek nuvylė.

Taigi, ar būsit dabartistai ir MOKŪS ar būsit tiesiog dabar ir be ryšio? 🙂

Reklama

From → [Ne]Formatas

7 Komentaras
 1. mindaugas permalink

  Sis griztamasis rysys yra pyktis,asilai jus lietuvos nelaimingi

 2. Julius permalink

  Su savo dabartizmu,nervuinate interneto lankytojus kur eini meta ta bezdione nelaiminga,ir kas cia per asil… sugalvojo taip ….

 3. Na, o jeigu būtų ne beždžionė, o moteriškas muilas arba naujo auto reklama, kuri pasirodytų visuose puslapiuose? Tokia reklama neerzintų? 🙂 Bet kokios reakcijos į šią kampaniją yra reakcijos, vadinamasis grįžtamasis ryšys. Jūs nežinote kas tai, tai traukia, tačiau jūs nepatenkintas, nes nežinomybė tęsiasi per ilgai 🙂 Bet man tai patinka ;))

 4. Topinambas permalink

  Paziurek facebook.com/ezysgyvai visos kortos jau ant stalo

  • Taip, Topinambai, jau aprašiau tą “galutinį produktą“ – pasikeitusį puslapį, tik neminėjau, kad yra nuoroda į ežio feisbuko grupę.

 5. Pirmą sykį girdžiu apie šią kampaniją, bet skamba tikrai sėkmingai. Tiek įtampos, tiek dramos, kad galų gale atksleistų jog tai reklamos mobiliojo telefono paslaugoms.

Trackbacks & Pingbacks

 1. Dabartizmas – pradedame nuo ideologijos « Corporatyvinis vakarėlis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: