Praleisti ir eiti į turinį

Minčių vienatvė I (kelias namo)

13 gruodžio, 2010
mintys: kelias namo

Foto: Rinat Tarzumanov

Prabudau 5.30 ryto. Visu pusvalandžiu anksčiau nei žadintuvas suskamba. Ir taip būna visad, kai kur nors važiuoju po ilgo laiko. Šiandien važiuoju namo. Nors iš vakaro visi rūbai ir daiktai sudėti į tašę, visad lieka keletas daiktų rytui: dantų pasta su šepetėliu, telefono kroviklis, duona, tepamas sūris ir arbatos pakelis. Šie daiktai dažniausiai suguli mano kuprinėje paskutiniai.Pavalgau ir tai užtrunka mažiau nei valanda. Traukinys tik 7.42, o pasiruošęs išeiti 7val. Kitam miesto gale randasi stotis nei aš gyvenu (gyvenau). Kodėl ji negalėtų būti arčiau?, – dažnai pagalvoju, kai nusprendžiu važiuoti traukiniu. Keliauti traukiniu ir pigiau, ir įdomiau, bet turi sugaišti galybe laiko kol iki jo nusigauni. Palyginimui Kaunas – 5 minutės kelio tarp autobusų stoties. Šiauliai – 7 min. kelio tarp autobusų stoties. Vilnius – 2 minutės kelio tarp autobusų stoties. O kur dar kiti miestai, kurių nelankiau. Tačiau tik ne mano miestas.

Mintyse pasiplanuoju, kad išeiti link traukinių stoties būtų naudinga 7 val. Lyg ir neskubant nukeliauti link jos. O kai neskubi, tai ir mažiau laiko laukti iki traukinys atvyks. Išėjus per vėlai, tenka skubėti ir lėkti kaip patrakusiam. Laikrodis rodo 6.30. Šiek tiek blaškausi. Mintyse sudėlioju dienos planus, pagalvoju ar tikrai viską įsidėjau būtiniausia ir ar nepalieku reikalingų daiktų. Apsirengiu ir prisėdu ant lovos. Užsimerkiu ir jaučiu norą nusnūst, bet tuo pačiu baimę užmigti ir tą lėkimą link traukinių stoties. – Po galais, kaip ji toli ir kaip aš tingiu. Sukniaukiu. Gal pasirinkt autobusų stotį? Nepamenu kada išvyksta. Bet brangiau bus, o aš gi studentas. Jei nori sutaupyti, keliauk į traukinių stotį.

Per prievartą pramerkiu akis, pasižiūriu į laikrodį, – 6.45. Darosi šilta. Eisiu lėtai.

Susirenku ant kupros daiktus, užrakinu duris. Palieku kambarį tylų. Atsisveikinu su budėtoja ir atidaręs lauko duris patenku į ryto tylą. Ryto tyla niekad nebūna tyli. Miestas bunda, paukščiai atidaro savo giedorkas ir cypsi protarpiais čaižiau nei įprastai. Švinta.

Einu lėtai, trumpesniu keliu. Bunda ežeras, kažkur girdisi nuvažiuojantis automobilis, žmonių nematyti. Einu gatve aukštyn. Įveikus šią aukštą kelio atkarpą ne vienam užima kvėpavimą ir pakerta kojas. Uhu. Stengiuosi nelėtinti tempo, nes lipant į aukštyn, tenka sparčiau žingsniuoti. Ant kalno prasilenkiu su neaiškaus tipo žmogumi, į keliuką įsuka taksi. Prieinu pagrindinę gatvę.

Priešais savivaldybė. Nuo to taško pagalvoju, kad dar nemaža kelio atkarpa liko iki traukinių stoties ir suvokiu, kad galiu pavėluoti. Pradedu eiti sparčiau nebegalvodamas kiek valandų. Kartais netgi suvokiu, kad gatves kertu bėgdamas ir einu su mintimi, kad jau vėluoju. Jaučiu kaip pulsas padažnėja, ausyse girdi širdies dūžius, kvėpuoji dažniau. Pradedi jausti tašės ir kuprinės svorį, pečiai pavargsta. Suvoki sukaitusias kojas, įšilusį kūną ir jau bežliaugiantį prakaitu kūną.

Sparčiu žingsniu įveikiu dar vieną įkalnę, prasilenkiu su pora pagyvenusių žmonių, kurie greitai pranyksta mano akiratyje kaip šešėliai. Ir štai tiesioji, paskutinė kelio atkarpą link traukinių stoties.

Sulėtinu tempą. Priešais mane gelsvas pastatas su aikštele taksi automobiliams. Suvokiu realybę, pasižiūriu į laikrodį. Jis rodo tai, ką ir nujaučiu – 7.15. Atėjau pusvalandžiu anksčiau nei planavau. Negana to, kad traukinių stotis yra kitam miesto gale ir aš iki jos pasiryžau eiti, tai dar ir traukinio turėsiu laukti. oh!, – pagalvojau ir sukniaukiau. – Tu kaip visad spartus ir lekiantis į priekį. Mdaa. Atrodo pradėjau save graužti.

Sumoku 12.70 ir rankose laikau bilietą namo. Apsižvalgau ir susirandu laisvą vietą netoli bilietų kasos. Laisvų ten daug, žmonės tik pradės rinktis į stotį 15-10 minučių prieš traukiniui atvykstant. Tikiu, kad bus ir vėluojančių.

Užsimerkiu ir kurį laiką ramiai sėdžiu snausdamas. Ieškau tylos.

From → [Pa]Stebėjimai

2 Komentaras
  1. Good day I was luck to discover your website in baidu
    your Topics is marvelous
    I get a lot in your Topics really thanks very much
    btw the theme of you site is really fine
    where can find it

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: